CZSK
Novinky
15.11.2022
NAKUPTE HNED, ZAPLAŤTE POZDĚJI
Máme pro vás skvělou zprávu! Od dnešního dne u nás můžete nakoupit hned a zaplatit později. Ve spolupráci s Twistem Vám nabízíme možnost odložené plat... číst celé
25.02.2021
DOPRAVA ZDARMA
U nás máte dopravu zdarma na vybrané produkty nebo při nákupu nad 15 000Kč.  V případě, že máte objednávku pod limitem 15 000Kč, ale zároveň máte v k... číst celé
20.11.2019
GARANCE NEJNIŽŠÍ CENY
Plánujete nakoupit zboží z našeho sortimentu, ale identický produkt, o který máte zájem, jste viděli kdekoliv na internetu za nižší cenu?Informujte ná... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
03.03.2022 Umělý ratan
Umělý ratan na míru
Potřebujete zakrýt nebo zatraktivnit venkovní prostory nebo balkón a ratanové rohože v metráži svými rozměry nevyhovují? Pak využijte naši jedinečnou ... číst celé
Ratanové balkonové zástěny na míru
Potřebujete zakrýt nebo zatraktivnit venkovní prostory nebo balkón a standardizované ratanové balkonové zástěny svými rozměry nevyhovují? Pak využijte... číst celé
Možnosti zastínění balkonu či terasy
Použít je možné umělé živé ploty, umělé bambusové rohože, přírodní proutěné rohože či stínící tkaniny. Od loňského roku jsme do našeho sortimentu nově... číst celé
Zobrazit všechny články

Rychlé online platby

  

 

Dopravci

  
  

Způsob instalace

Rohože se připevňují na již stávající podklad, který může být tvořen pletivem, zdí, zábradlím, či různými plotovými dílci. Ploty se upevňují nejčastěji pomocí stahovacích pásek, vázacím drátem nebo vruty (v případě, že nelze nijak upevnit stahovacími páskami). Ploty jsou k dispozici v rolích délky 3 m.

Instalace rohoží

 • Role se rozmotá a ponechá se chvíli v rozvinutém stavu na dotvarování.
 • V případě potřeby se role zkrátí na požadovanou výšku (upravenou hranu instalujte dolů).
 • Pomocí stahovacích pásek se připevní nejprve horní část rohože k podkladu při zachování roviny u horního okraje a při zachování spodního odstupu od terénu či podezdívky.
 • Spodní hranu role nepokládejte přímo na zem, ale ponechte je alespoň 10cm nad zemí či podezdívkou, u pletiva spíše více.
 • Při instalaci si na délku role vypomožte např. podkladním hranolem či fočnou, které vymezí spodní hranu instalované role tak, aby nebyla po instalaci v přímém kontaktu s podkladem. Po instalaci hranol vyjměte.
 • Po kontrole rovnosti horního okraje se doplní stahovací pásky po celé ploše umělého živého plotu, aby byl plot celoplošně zajištěn, aby nedocházelo k sesedání a aby plot odolával případnému zatížení větrem.
 • U rohoží doporučujeme použít větší množství pásek, ideálně 36 ks na 1m2.
 • Stahovací pásky u bambusových rohoží (BAMBOO MAT) doporučujeme dávat do míst, kde se kříží podélný nylonový provázek se svislou lamelou (instalovat stahovací pásku křížem přes nylonový provázek a bambusovou tyčku).
 • Při venkovní instalaci doporučujeme v podélném směru umísťovat stahovací pásky po vzdálenosti max. cca 25-30cm a v příčném směru taktéž, přičemž v oblasti s vyšší větrnou zátěží i hustěji.
 • Při instalaci rohože na pletivo je nutné role připevnit jak k napínacímu drátu, tak i k výpletovým drátům.
 • Pro zkracování na délku je u rohoží BAMBOO MAT nutné před odstřihnutím zalepit provázky například tavnou pistolí a zamezit tak rozmotání nylonového provázku.
 • Rohože lze instalovat na vnější i vnitřní stranu oplocení.

 

Důležité upozornění

 • Hustší umělé živé ploty není vhodné instalovat na místa častého výskytu nárazového větru, pokud podklad není tvořen pevnou podložkou (např. dřevěné desky). Tyto ploty vytváří větrnou bariéru, která může zapříčinit poškození samotného umělého živého plotu, tak i vlastní nosné konstrukce plotu. Příkladem plotů vytvářející výraznou větrnou bariéru jsou BAMBOO MAT - bambusové rohože.
 • Role instalované na pletiva a mříže v místech s vyšším nebezpečím výskytu nárazového větru je doporučeno osadit na návětrnou stranu pletiva. (plot je v případě zatížení větrem přitlačen na pevný nosný podklad).
 • Bambusové rohože mají velmi malou propustnost vůči větru, z tohoto důvodu je neinstalujte na velké plochy v místech, kde není dostatatečně pevný podklad a kde je často silný vítr, nebo hrozí silné větrné poryvy. V důsledku silného mechanického namáhání vlivem větru a v kombinaci s nedostatačným upevněním může dojít k jejich poškození.
 • Žádné z rohoží se nesmí instalovat do blízkosti otevřeného ohně, zahradních grilů a krbů nebo těsné blízkosti všech ostatních zdrojů tepla, jako jsou halogenové žárovky, svítidla, topná tělesa, elektrické a spalovací motory atd.
 • Minimální vzdálenost od veškerých zdrojů tepla do 60°C by měla být v interiéru cca 100cm, při nedodržení této vzdálenosti může dojít k poškození či požáru.
 • Vystavení otevřenému ohni nebo blízkost ohně může způsobit poškození plotu nebo požár.
 • Rohože by se neměly instalovat ani s nimi jinak manipulovat při teplotách pod bodem mrazu. Plast při nízkých teplotách křehne.
 • Přesto, že ploty jsou vyrobeny s UV stabilizací, může u plotu nainstalovaného na místě s přímým slunečním zářením dojít již během několika měsíců ke změně barevného odstínu a změně barevnosti, zesvětlání. Jedná se o očekávanou vlastnost produktu, která nemůže být vnímána jako důvod k reklamaci. Levnější rohože, kde je částečně použito PVC či Polyester, mají nižší stálobarevnost.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli