CZSK
Novinky
15.11.2022
NAKUPTE HNED, ZAPLAŤTE POZDĚJI
Máme pro vás skvělou zprávu! Od dnešního dne u nás můžete nakoupit hned a zaplatit později. Ve spolupráci s Twistem Vám nabízíme možnost odložené plat... číst celé
25.02.2021
DOPRAVA ZDARMA
U nás máte dopravu zdarma na vybrané produkty nebo při nákupu nad 15 000Kč.  V případě, že máte objednávku pod limitem 15 000Kč, ale zároveň máte v k... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
03.03.2022 Umělý ratan
Umělý ratan na míru
Potřebujete zakrýt nebo zatraktivnit venkovní prostory nebo balkón a ratanové rohože v metráži svými rozměry nevyhovují? Pak využijte naši jedinečnou ... číst celé
Ratanové balkonové zástěny na míru
Potřebujete zakrýt nebo zatraktivnit venkovní prostory nebo balkón a standardizované ratanové balkonové zástěny svými rozměry nevyhovují? Pak využijte... číst celé
Možnosti zastínění balkonu či terasy
Použít je možné umělé živé ploty, umělé bambusové rohože, přírodní proutěné rohože či stínící tkaniny. Od loňského roku jsme do našeho sortimentu nově... číst celé
Zobrazit všechny články

Rychlé online platby

  

 

Dopravci

  
  

 

Facebook

  1. Úvod
  2. FAQ - nejčastější dotazy k umělým plotům ArtLeaf
FAQ - nejčastější dotazy k umělým plotům ArtLeaf


Dají se ploty a dekorace ARTLEAF použít i na zábradlí na balkónech panelových domů?
Ano, a s velkou výhodou! Právě zde nachází jedno z největších uplatnění. Veškeré komponenty ARTLEAF se dají snadno instalovat i na zábradlí balkónů či lodžií, kde dopomohou vytvořit příjemnou zelenou kulisu.

Stále se mi nedaří vytvořit ozeleněnou stěnu podél bazénu. Mohu použít ARTLEAF?
Ano, ať už se jedná o bazény v interiéru či exteriéru. Přítomnost zeminy v blízkosti bazénu je vždy problém a rostlinám se zde obvykle ani nedaří růst. Navíc ani chemie obsažená ve vodě rostlinám příliš neprospívá. Tak že volba umělého živého plotu je přirozenou a logickou volbou. Umělé živé ploty ARTLEAF se dobře hodí k instalaci a ozelenění do okolí všech bazénů.

Co v zimě, musím ploty ARTLEAF demontovat?
Ne, umělé živé ploty ARTLEAF jsou voděodolné, UV odolné a mrazuvzdorné. Odolají všem povětrnostním vlivům a pomohou ochránit Vaši zahradu, balkon či terasu i během zimních měsíců. Navíc jejich výhodou je, že na podzim neopadávají, tak že celoročně zakrývají ploty, zdi či stěny a dlouhodobě tak plní účel, pro který byly navrženy.

Jaký je rozdíl mezi rolovanými ploty a stavebnicovým systémem PREMIUM TILE?
Rozdíl mezi rolovanými a stavebnicovými ploty je pouze ve formátu jejich balení a také ve způsobu instalace. Rolované ploty se pouze rozvinou a přichytí k plotu, dílcové ploty se nejprve pospojují a pak přichytí k plotu. Výhodou stavebnicového systému je volnost a variabilita v rozměrech zakrývané plochy, kde nejsme téměř limitovány ani šířkou, ani výškou zakrývané plochy. Vlastnosti obou druhů plotů jsou jinak stejné.

ARTLEAF je prý velice zdařilou imitací živých rostlin. Kde mohu vše vidět na vlastní oči?
Ano, zvláště pak řada PREMIUM TILE 50 obsahuje velice zdařilé napodobeniny běžně používaných zahradních rostlin a dřevin. Výhodou řady PREMIUM TILE 50 je též větší objem a prostorová rozložitost. Veškerý sortiment ARTLEAF je k nahlédnutí ve vzorkovně firmy ZEROT s.r.o.

V nabídce máte více 20 druhů a těžko se mi z tolika druhů vybírá. Hledám ten nejhustší. Který model mi doporučíte?
Nejhustší z nabízených umělých živých plotů jsou ploty ze skupiny PREMIUM TILE 50, konkrétně modely imitující krátce střižený buxus (BUXUS GREEN, BUXUS LT GREEN, BUXUS VG), imitace thují (THUJA, THUJA VG) a též imitace trojlístků a čtyřlístků (CLOVER). Tyto nabízené ploty mají téměř 100 % zastínění. Mezi velice husté též patří imitace bobkovišně (ETNA) a břečťanu (HEDERA).

Ve srovnání s přírodními bambusovými a rákosovými rohožemi mi ARTLEAF připadá mnohem odolnější. Jaká je předpokládaná životnost plotů ARTLEAF?
Předpokládaná životnost plotů stejně jako u přírodních rohoží závisí na místních podmínkách použití a bude se lišit v závislosti na umístění plotu. Životnost bude vyšší na zastíněné zahradě, než na osluněném prostranství. Oproti rohožím je předpokládaná životnost 2 – 4 násobná. Celkově, nebude-li plot vystaven vandalismu, předpokládaná životnost je 3 – 8 let.

Opravdu stačí ploty jen jednou za čas opláchnout vodou z hadice a jinak se o ně nemusím vůbec starat?
Umělé živé ploty ARTLEAF nepotřebují žádnou půdu k zasazení, ani vodu k růstu. Jediná voda, kterou budete nuceni použít je právě voda na oplach, když se Vám plot zapráší. Tento druh údržby se však provádí i u živých rostlin, o které je třeba se starat mnohem více. Žádná další údržba není nutná.